Чи мав право слідчий відкривати справу не маючи оригіналу заяви?

Добрий День!

У мене склалася така ситуація:

Ми з друзями відпочивали на природі вживши незначну кількість спиртного. Після цього один із нас (А) підвіз нас до себе додому щоб поставити автомобіль (нам було по дорозі), і після цього ми мали розійтися. Через хвилину прийшов додому батько (А) (С) теж на підпитку і розпочав сварку з сином (А) яка згодом перейшла в шарпанину за одяг і переростала в бійку. Ми з друзями їх розтягнули (без побоїв), після чого (С) взявши сокиру сказав щоб ми всі забиралися з двору. Ми всі вийшли на дорогу. (С) вийшов теж майже на дорогу і один із нас (О) подумавши що (С) жартує Почав його заспокоювати (Кажучи: - Дядьку не жартуйте, краще дайте сигарету) після чого вся увага (С) була привернута до (О). Вийшовши за (О) на дорогу (С) наніс декілька ударів сокирою якими влучив (О) по нозі і руці (тупою стороною сокири), після чого (О) впав. Ми побачивши цю ситуацію поспішили другові на допомогу і кожен з нас наніс (С) по декілька ударів поки не відібрали сокиру. Після чого допомогли (С) добратися до будинку і розійшлися по домах.

Цього-ж вечора уже "потерпілий" (С) пішов в відділення міліції і написав заяву що ми його насильно залили горілкою і потім тримали і били, а також погрожували що якщо напише заяву то ми йому ще-й не так дамо.

На другий день ми попросивши у нього вибачення попросили забрати заяву на що він погодився.

Коли він прийшов у відділення опер йому сказав що заяву забрати неможливо і вона вже переданна в районний відділ слідчому. Ми поїхали в райвідділ і слідчий сказав нам те саме. Причому сказав мені (я єдиний з співучасників їздив з потерпілим) написати пояснювальну. Я написав що і як було поставивши підпис що все вірно. Після мене він викликав потерпілого і сказав що заяву таки можна забрати якщо написати нову в якій сказати що потерпілий хоче її забрати. Більше нікого з співучасників він не викликав.

P.S Слідчий до речі сказав що оригінал ще досі у опера який передав йому лише копію факсом.

Статтю нам "шиють" - хуліганство.

Відповідно виникають такі питання:

1. Чи мав право слідчий відкривати справу не маючи оригіналу заяви?

2. Просити мене писати пояснювальну?

3. Якщо заява ще в опера то чи може потерпілий її забрати?

4. Як вийти з цієї ситуації?

, Сергей Николаевич, г. Москва
Дмитрий Богомолов
Адвокат, г. Москва

Без толмача здесь никак...

Руслан Григорьев
Юрист, г. Рыбинск

Здравствуйте!

1. имел право следователь возбуждать дело не имея оригинала заявления?

Имел, т.к. это преступление публичного обвинения и заявление вообще может быть устным, полученным из иных источников. Только как я понял уголовное дело еще никто не возбуждал.

2 Просить меня писать объяснительную?

Да он имел такое право, а Вы имели право отказаться давать объяснения. Объяснение это не допрос и в суде хотя и может быть использовано в качестве доказательств, но только по ходатайству сторон.

3 Если заявление еще в опера то может потерпевший ее забрать?

Нет, такой процедуры не предусмотрено. Заявление регистрируется и по нему принимается процессуальное решение.

4 Как выйти из этой ситуации?

Сложно сказать не зная Вашего статуса. По моему всем участникам конфликта нужно стоять на версии, которую Вы изложили в вопросе. Что это он махал топором, а Вы и есть потерпевшие. Тот кому он топором по ноге ударил пусть обратиться в травмпункт.